2019. augusztus 5., hétfő

Fészbukos adományozóktól a közpénzekig – Juhász Zoltán akaShepherd nem mindennapi karrierjének története



„Na de ki az a Juhász Zoli Shepherd?” - ez a címe annak az írásnak, amely az interneten jelent meg, s amelynek szerzője és tárgya, rendhagyó módon, egy és ugyanaz a személy. Vagyis, maga Juhász Zoltán Shepherd. Ezt az írást azután előszeretettel terjesztette a saját oldalán, pláne, ha valaki kétségbe merte vonni kvalitásait.

„Blogger”, „egy 9. emeleti, 45 m2-es panellakás lakója”, „civil vidékfejlesztő”, „az Elektori Parlament alapítója, ill. elnöke”, „fenntarthatósági szakértő”, „a Deviza érdekvédők társadalom-kommunikációs tanácsadója”, „a ShepherdTech nonprofit vállalkozás technikai vezetője” stbstb – ez mind Shepherd, legalábbis saját maga szerint.
„Gátlástalan”, „szélhámos”, „nem tűr ellenvéleményt”, „rengeteg adományt szed, mert kierőszakolja és mások projektjeit mutogatja” „beszédkészsége bámulatra méltó”,„mások rendezvényeire is rátelepszik, például ételosztásokra” „az ígéretek embere, ki szavát tartani képtelen”, „extrém intelligens, manipuláló, ördögi” – azok szerint, akik ma már sajnálják, hogy valaha együtt dolgoztak vele.
De ne rohanjunk ennyire előre.

Shepherd, saját állítása szerint 2013-ban, bloggerként indult. Mindenesetre voltak, akik úgy gondolták, valójában Szabó Gábor akaTuareg köpönyegéből bújt elő. Ott volt az OGYM-esek között, majd lenyúlta Szabó politikai kezdeményezését, utánozni kezdte, s végül önálló útra lépett.
2014-től datálódik Shepherd megjelenése a „42” elnevezésű, adománygyűjtő és osztó, vidék-segítő csoportban is, amely „elsődleges célnak a rendszerváltás megvalósítását” tekintette, s amelyet „a tudásalapú társadalom megteremtésével, a közösségek újraformálásával, a kapcsolatok újraértékelésével” kívánt elérni.
Eleinte szent volt a béke a „42” csoport és Shepherd között, amit számtalan fészbuk poszt, fotó dokumentál.  

2015 szeptemberében azonban a csoport tagjai szóvá tették, hogy Juhász egyszerűen eltűnt. Egyikőjük azt is sérelmezte, hogy a „42” csoport eseményeit Juhász sokszor a sajátjaként, Shepherdként tálalta a blogjában. 
2015 novemberében azután a csoport egyik tagja külön posztban közölte: „Juhász Zoli (Shepherd) szeptember elején elhagyta a 42-t, amely színtisztán az ő döntése volt. A jelenleg általa közzétett projekteknek vagy épp adománykéréseknek semmi köze a 42-höz.”

2016 szeptemberében egy sokkal keményebb hangvételű írás is felkerült az internetre, amely eredetileg Shepherd egyik posztjájhoz írt komment volt, amit Juhász törölt. A szöveg szerzője hónapokon át dolgozott együtt Shepherddel.
Néhány idézet az Interneten ma is olvasható, a szerzője által ma is fenntartott állításokból:
"Én vagyok az a „volt társ”, aki állítólag nem számoltam el… (előre szólok, hogy most nyers leszek, mint ez a pszichopata, akinek a további támogatását senkinek nem ajánlom!)
Nos, nem, hogy elszámoltam, de még több magot, pénzt és eszközt tettem bele, mint amennyi elszámolnivaló pénzt kaptam erre. A mobiltelefont azóta sem juttatta vissza, holott erre több ígéretet tett. De hát, ő csupán az ígéretek embere. Szavát tartani képtelen.

Viszont Zoltán azóta is tartozik nekem egyrészt egy céges telefonkészülékkel (kb 150.000,- Ft), valamint az ez által a mobiltelefon által generált, általa viszont felém ki nem fizetett félmilliós (500.000,- Ft-os) tartozással. Ezeket számlával, és bizonylattal tudom igazolni (ahogy a magok árát is). (…) Tudom ezeket bizonyítani, ahogy azt is, hogy én magam mennyi időt, energiát, és pénzt tettem bele abba a mutyi-adományozásba, kamu-támogatásba, amiről évek óta írogat. Hatalmasat csalódtam benne.

Többen, egyre többen figyelmeztettek, hogy jobb, ha kiszállok (…). Egyre sűrűsödtek bennem a kételyek, a csalódások és keserű tapasztalatok azok alatt a hónapok alatt, amikor én Zoli mellett jártam adományoztam - saját forrásból -, és építettem, szereltem, jószágot neveltem, sofőrködtem folyamatosan. Mindezzel néhány további százezres költséget generálva. (…) Bár sok-sok ezer képet és videót készítettem a közös utainkon, amit eleinte élveztem, és boldogan követtem Zoli minden lépését, utólag már bánom, hogy egy percet is szántam rá. "


Shepherd eközben a 2016-os évet az EU rom.jövőért (ERJ) Egyesület nevében való gyűjtögetéssel töltötte el, munkahelyépítés címmel, a Faluprogram keretében. Az egyesület egy alszámlaszámot is Shepherd rendelkezésére bocsátott.
2016 decemberében azután arról tájékoztatta követőit, hogy „Január 15-én a harmadik út programot hirdet”. (…) Közösségi alapon üzemeltetett gazdasági, szociális, társadalomszervező projekteket indítunk.
Pár nappal később: „Bemutatjuk a Harmadik út működését! Január 15. Budapest. Aki ott lesz, annak garantálom a meglepetést, főleg mert nem alapítunk pártot, egyesületet, véd és/vagy dacszövetséget, vagy bármilyen felesleges politikai gittegyletet. Ja! A klasszikus programhirdetés is elmarad. És mégis momentán azt hiszem, ez egy halálosan jó cucc, ami falhoz csaphatja ezt az egész mocskos rendszert, amiben élünk!
Majd újabb pár nap múlva:  2017-ben (…) folytatjuk „a harmadik út” társadalmi kezdeményezést”.
Ám „a harmadik út” projekt valahogy semmivé lett, 2017 januárjában Shepherd bejelentette, hogy leköltözik vidékre, hogy aztán 2017 februárjában már egy Youtube-os műsor indításának ígéretével rukkoljon elő.

2017 márciusában ez a poszt születik: „Sziasztok. A fejlesztések miatt kicsit túlköltekeztünk, (és a foglalkoztatási program is nagyobb lett, mint gondoltuk), így a költségvetésünk kicsit hiányos. Ha van valakinek „felesleges” aprópénze, kérem segítse a törekvéseinket” – a számlaszám ekkor még az ERJ egyesületé.
Majd rá egy hétre: „Folyamatosan kapom a leveleket, hozzászólásokat, kérdéseket, hogy miért nem alapítok pártot, leszek képviselő, politikai közszereplő… (…) Ha kapok erre a posztra 2000 megosztást és vagy 8000 lájkot, beleállok a politikába… ha nem kapok, akkor nincs értelme megtenni, hiszen csak az emberek felhatalmazásával lehetek valaki, nem pedig egy párt jóvoltából”.
A projekt azonban nem egészen jött be, mert mindössze 247 megosztás és 704 „lájk” született.

2017 február:„Üzenet azoknak, akik értik. Kezdjük a kiscsoportos „foglalkozásokat”. Egyeztetett időpontban. Maximum tíz fő egy csoport.”
2017 június: „Augusztusban leteszem a lantot – olvashatták a követők a (nem utolsó) leköszönést.
2017 szeptemberében azután belengeti: októberben elindul az Elektori Parlament (EP). Mindez, tehetjük hozzá, a pártoktól való totális megcsömörlés időszakában, a civilség és az „alulról jövő kezdeményezések” trendivé válásával. Nem véletlenül vonzott be a projekt olyan neveket, mint Szalai Kriszta és Horgas Péter.
2017 novemberében Shepherd az EP elnökeként bejelentette:„Az általam indított szakmai, és rendszerváltó pártszövetség elindul a 2018-as választásokon.
2017. december 11-i hír az internetről: „Az emberi jogok világnapján megalakult az Elektori Parlament Polgárjogi Társaság. Civilek és pártok megállapodtak, hogy a 2018-as magyarországi választásokra erejüket egyesítik. (…) Az Elektori parlament 2018 január 14-én ül össze újra.

2018 januárjában Juhász a saját privát ügyeivel együtt továbbra is promótálja a Faluprogramot, s összegzi a felmerülő költségeket, miközben csak úgy röpködnek a milliók: fóliakertészet fejlesztése 2 millió Ft, csirkenevelési projekt fejlesztése 9 millió Ft, sertéságazat 10 millió Ft, tehenészet 12 millió Ft,  szociális bolt 7 millió Ft, 2 új telephely 6 millió Ft, asztalosüzem 4 millió Ft. A poszt természetesen számlaszámmal jár. Ezúttal már azonban nem az ERJ egyesület alszámlájával, hanem a sajátjával.


2018 februárjában Juhász bejelenti, hogy márciusban elindul az asztalosüzem, természetesen munkahelyteremtés céljával. Értékesítőket is keres, szintén munkahelyteremtés jelszó alatt. Minden posztnál ott a számlaszáma.
Az üzemet Juhász állítása szerint egy nonprofit cég fogja vinni, a ShepherdTech, abból fejlesztenek, amit kitermelnek.  „Kéne pénz az oktatásra, és régi álmom, hogy hatékonyan be tudjak segíteni az állatvédelembe” – teszi hozzá. Ráadásul hátrányos helyzetű embereket foglalkoztatna a cég, írja Juhász, nettó 130-280 ezer forintos bérért. Ugyanekkor júniusra savanyítóüzemet, illetve gilisztafarmot ígér.
Ebben az időszakban még javában folyik az Elektori Parlament reklámozása is a különböző, úgynevezett szakkollégiumokkal.
2018 márciusában a magát ekkor csepeliként meghatározó Juhász (akinek valójában nem Csepelen van a bejelentett lakcíme), közli az olvasótáborával, hogy „lejárja a helyi jelölteket” és „beszélgetni fog velük”, hogy a leginkább támogatott induljon Németh Szilárd ellen.
Ebben a hónapban, váratlanul, lemondja az Elektori Parlament, a „Kössük össze az ellenzéket” eseményét.
A tagok hamarosan érdeklődni kezdenek, mi a helyzet az Elektori Parlamenttel és vele. Egyikőjük utal arra, hogy Juhász egyik posztja szerint már nem folytat politikai tevékenységet, az EP weboldaláról pedig eltűntek a cikkek, anyagok.
Juhász azonban továbbra sem nyilatkozik. Pedig a tagok várnák az állásfoglalást, hiszen akkor új elnököt kellene választaniuk Shepherd helyett.
Juhász közben politikai kampányba kezd, egy posztban például kijelenti: mivel ő Dunaharasztiban van bejelentve, de a felesége és a lánya csepeliek, így azok az Együtt-es Szabó Szabolcsra fognak szavazni.
Shepherd tehát eltűnik márciusban, mint EP elnök, és vele együtt eltűnik a süllyesztőbe az Elektori Parlament projektje is, ám annál több fészbukos energiát kezd fordítani a vállalkozására:„Te is segíthetsz”, illetve „Munkahelyeket építünk” jeligével, jól hangzó ígéretekkel: „Reményeim szerint az idén négyszáz embernek munkát fogunk adni”, és természetesen, hozzá számlaszámmal.
Az úgynevezett nonprofit cégre később még bőven kitérünk.

Még mindig ugyanebben a hónapban újabb akciót lenget be: „Indul a 2018-as őrület”; ígérete szerint 150 embert vesznek ki a közmunka programból, akiknek kiemelten magas bért tudnak adni állami támogatás nélkül, saját erőből – írja Juhász, természetesen a saját számlaszámával együtt. „Több száz hevesi és borsodi család megélhetését fogja biztosítani a ShepherdTech. Képzéseket is indítunk: építőipar, belsőépítészet, asztalosipar, kertépítés, gépészet, közműépítés stb” – olvashatták a követői.


És még mindig 2018 márciusa: videóval illusztrált posztban számol be arról, hogy Tolna megyében lesz a ShepherdTech első „tópark és agrárpark projektje”.
Eközben indul az újabb politikai projektje is.  Az országos politizálással (ezek szerint) felhagyva, Juhász bejelenti: civilek egy csoportja megállapodott abban, hogy „2019-ben több nagyvárosban – független jelöltként – elindulunk a saját magunk által épített és felkészített képviselőtestület tagjaival a 2019-es önkormányzati választásokon.
Majd egy újabb poszt szerint: „Eddig nyolcezer ember jelentkezett, hogy kész a csendes (rafkós) ellenálláshoz csatlakozni.” Illetve, hogy van egy „frappáns terv”, de ahhoz 20-30 napon belül „össze kell szervezzük magunkat”.

Juhász ekkor még mindig viszi a Faluprogramos projektet a fészbukon, vele együtt a saját számlaszámát prezentálva. Ráadásul gátlás nélkül posztolja sajátjaként (nem pedig linkelt posztként) azokat a fotókat, amelyeket az EU rom.jövőért egyesület tagjai tettek ki a saját oldalukra.

2018. április 18-án bejelenti, hogy regisztrációhoz kötötten indít „egy közösségi szervezetet, ahol nincs vezető, eszme, ideológia, csak ötlet, tervezés és munka. A rendszer „teljesen online, anoním, és nem kell mászkálni, vagy tüntetni. Elég dolgozni!”
Bejelenti továbbá, hogy 2019-ben Csepelen független polgármester jelöltként indul. Ennek kapcsán (is) nem kisebb lap, mint az Élet és Irodalom újságírója készít vele egy interjút 

2018. május 4-én. Ugyanebben a cikkben Juhász azt állítja, hogy jó ideje hetente félmilliót tesz a különböző vállalkozásaiba. Az újságíró kérdésére, hogy mégis miből, ezt válaszolja:„Az építőiparban a fenntarthatóság elve szerinti beruházásokat tervezek. Sok a külföldi megrendelés, de ez az ügy itthon is egyre jobban fizet.”
Ám egyik napról a másikra a csepeli polgármesterségért projekt is elillan a témák közül, az ezt korábban beharangozó poszttal együtt.
Helyette Shepherd 2018. május 18-án bejelenti: alapítványt épít, és június végétől havonta 2-3 családnak fognak segíteni. Lesz, akiknek felújítják a házát, mások kisgazdaságot fognak kapni. Vannak, akiknek elviszi a bank az otthonukat, nekik segítenek kiköltözni, és félévig-egy évig kifizetik az albérleti költségeiket.

2018. június 14-én újabb bejelentés: Hegedűs Péter, aki Balmazújvárosban indult független polgármesteri jelöltként az időközi választásokon, hivatalosan is felkérte őt stratégiai tanácsadójának. Juhász hozzáteszi: „Terveim szerint a 2019-es önkormányzati választásokon közel ötven független (civil) képviselőtestületet illetve polgármestert fogunk indítani az országban".
Hegedűsnek a „civil közigazgatási rendszer kampánymendzsmenti módszereivel” segítettek, hogy felépítse saját stábját és programját” – írja később Shepherd, aki ebben a hónapban elindítja a Shepherd segít, illetve a Shepherd civil közigazgatás” fészbuk csoportokat.
Még mindig júniusban bejelenti: felújítják egy balmazújvárosi család házát, amelyhez egy OTP-s számlaszámra várják az adományokat.
Júliusban megalapítja a Shepherd – Rendszerváltó Kabinet-et. Legalábbis, a fészbukon. Ám a július 7-re tervezett, beharangozott eseményt törli. A résztvenni szándékozók nem kis megdöbbenésére.

2018.  július 5-én bejelenti: „5-10 kerekesszékest vagy más fogyatékkal élőt akar felvenni a cégébe, mert indul egy keramikus kooperáció is. Az üzem két hónapon belül indul, ígéri, profi keramikusok által történő betanítás mellett. Továbbá épül a gépészeti cég és egy gépkereskedés. Egy bihari és egy Pest megyei családnak most készíti elő a karitatív felújítást, amelyhez ő a saját pénzéből, állítása szerint, egymilliót ad a támogatók által összeadott nyolcvanezerhez.
2018. július 15-én a shepherdszerint.blog.hu-n bejelenti: újraindítja az Elektori Parlamentet, életre hívja a civil közigazgatási rendszert, létrehozza a civil közigazgatási kabinetet.
2018.  július 29-ére meghirdetett esemény: Indul a civil közigazgatási rendszer.
2018. július 22-én Juhász közli, hogy a kilencgyermekes balmazújvárosi család házát augusztus 3-4-5-én újítják fel. „Segíthetsz a munkáddal és adománnyal is” – teszi hozzá.
2018. július 23-án Juhász azt is hozzáteszi, hogy a család házának felújítása 3 millió forintba fog kerülni. Mint írja: „Az elmúlt hat hétben kétszázezer forint adományt küldtetek. Ha véletlen szeretnétek segíteni, itt a lehetőség…” Továbbá: a kerámiaműhely alapítása 5 millióba kerül, amelyben szintén lehet segíteni, hiszen az „10-15 fogyatékkal élőnek fog megélhetést biztosítani”. A poszthoz természetesen mellékelve Juhász számlaszáma.
2018. július 28-án váratlanul bejelenti: „Kiderült”, hogy elárverezik a 9 gyerekes család házát. „A helyzet jószerével menthetetlennek tűnik, mert eddig mintegy negyven ember adományozott arra, hogy segítsünk nekik, a házon pedig több millió forintnyi adósság van.” De nem tart sokáig a siránkozás a bukott projekt felett, július 30-án Juhász már egy olyan budapesti építési ingatlantulajdonost keres, „aki szeretné beépíteni a telkét, de nincs ötlete a végrehajtásra”. Mint írja: ők segítenek „megtervezni, felépíteni és eladni is”.

2018. augusztus 10-én (nem először) bejelenti: befejezi a „karitatív munkát”, mert az őt követő 43 ezer ember vagy napi félmillió látogató nem segítette őt egy-két forinttal. Hozzátette: „ha a politikai munkám is ilyen módon segítitek, akkor idén decemberben hátat fordítok nektek”.
2018. augusztus 13 „Nyertünk Balmazújvárosban!” – felkiáltással harangozta be Hegedűs Péter győzelmét, majd így folytatta: „megterveztük, megépítettük és végrehajtottuk a politikai stratégiát”. Hegedűs Péterre, akárcsak Juhász cégére azonban még visszatérünk.
2018. augusztus 14-én már arról szól egy poszt, hogy „Juhász Zoli-Shepherd szeptemberben indítja a szervezetépítést. Jössz?”A kérdésre, hogy mi van az Elektori Parlamenttel, a szűkszavú válasz az, hogy „az is benne van”.
2018. augusztus 15 .„Kezdjük a szakmai munkát! Pár nap és meghirdetem az első csapatnapot. Évelés és vitatechnika, stratégia és taktika”
2018. szeptember 4. Kiscsoportos civil ellenzékiség. Retorika, érvek, vita, módszertan, rendszerépítés, csoportdinamika, politikai értékek stb… maximum 10 fő!  Minden vasárnap Shepherddel. Egyeztetett időpontban máskor is, maximum 5 fővel, Budapesten vagy vidéken.”
2018. szeptember 14. „Terveztem egy pártot.” „Alapítás: októberben”.
2018. szeptember 15 .„Dolgozom a párt alapító dokumentumán, a mindenki számára világos tájékoztatói rendszeren, a komplex javaslati és üzemtechnikai megoldásokon”. „Már csak négy hét és indul a civil közigazgatási platform munkája.”
2018. szeptember 30. „Közzétettem a politikai párt alapvetéseit tartalmazó, mindössze hét oldalas (rövid) kivonatolt elképzeléseim. Ha egy héten belül nem áll össze az alapítói csoport (…) leállok a politizálással.”
2018. szeptember 26. Juhász együtt pózol egy fotón Herczeg Zoltán stylisttal, a Hadházy kezdeményezte EU ügyészség aláírása alkalmából.
2018. október 14-i esemény: Shepherd pártot alapít. Helyszín: csepeli munkásotthon. Jelentkezők száma több mint 450 fő.
2018. október 3.„Az október 14-i pártalapításon döbbenetesen sokan leszünk. Elképesztő az érdeklődés. (…) A jelek szerint a második plenáris ülésre (novemberre) már több mint ezer emberre kell majd helyet foglalnom

2018. október 14-én egészen elképesztő eredményekről és tervekről számol be: „Szerinted meg tudom ezt tenni országos szinten is? Segítenél benne? Közel negyven embert vettünk eddig fel borsodi, szabolcsi hátrányos helyzetű településekről. Bejelentettük őket, magas fizetést kapnak, védőfelszerelést és munkaruhát biztosítottunk, (…) Az elmúlt hónapokban kifizették az uzsoraadósságaikat, már törlesztik a NAV és a végrehajtók felé az adósságaikat, de még így is elég jövedelmük marad, hogy takarékoskodjanak. Egyikük most vett egy autót, másikuk családi házat (…) pár nap és megalapítják a szakszervezetüket is, mely reményeim szerint az építőipari dolgozók érdekvédelmének egyik bástyája lesz”.
2018. október 23.Eddig negyven településen és két budapesti kerületben kértek fel politikai tanácsadónak a 2019-es önkormányzati választásokra. A Civil Közigazgatási Rendszer metodikáját adom át (…)
2018. október 25. Mosolygós fotó Hegedűs Péterrel.

És itt álljunk meg egy pillanatra.
2018. október 26-án a ShepherdTech honlapja szerint az alig féléve alakult cég megrendelési állománya „máris túllépte az egymilliárd forintot”.
A Juhász által korábban nonprofitként beharangozott ShepherdTech Kft.-t 2018. június 27-vel jegyezték be. Érdekesség azonban, hogy az ügyvezetője nem Juhász, hanem Juhászné Vidinczki Annamária, vagyis, a felesége.

Októberre a cég honlapján azonban már szó nincs a korábban említett non-profit jellegről, karitatív szervezetről, amely hívószavakkal gyűjtött annak idején a követőitől Juhász támogatást a cégalapításhoz. Bár a jól ismert Juhászos barokkos hanták azért visszaköszönnek: „A ShepherdTech kft 2018 tavaszán alakult azzal a céllal, hogy több szakmailag elismert vállalkozás együttműködési platformjaként, valamint önálló vállalkozásként is kiemelkedő versenyszereplője legyen a magyar építőiparnak.”
A ShepherdTech weboldal 2018. október 9-i frissítése szerint a ShepherdTech cég 4 partnerrel rendelkezik, ezek a Berill Invest Kft, a Szakóca Kft, az Elit Ablak Kft és a Printonline Kft.
Shepherd mint fenntarthatósági szakértő, építésvezető, a ShepherdTech iparági vezetője szerepel az oldalon.
Az első három cég bemutatkozó anyaga ugyancsak fellelhető (volt akkor) a honlapon.
A szegedi Berill InvestKft és az ugyancsak szegedi Szakóca nem kispályások az építőiparban, pláne nem a különböző pályázati projektekben, ahol nem ritkán indultak egymás ellen.
A két cég annyira más kaliberű a csak pár hónapja alapított ShepherTech-hez képest, hogy felmerül a gyanú, ez utóbbi valójában ez előbbiek alvállalkozójaként dolgozik, ezt jelenti a partnerség.
A ShepherdTech honlapja „Itt dolgozunk” címszó alatt a következő projekteket jelenítette meg: XXI. kerület Katona József utcai lakásfelújítás, II. kerület Fillér utca hatlakásos társasház építése, VIII. kerület Corvin sétány Futureal irodaépület szerkezetépítés.
Érdekes módon két balmazújvárosi projekt is megjelenik:
Tudományos labor építése – fejlesztési időszak – ingyenes koncepció tervezés
Mezőgazdasági kísérleti park – fejlesztési időszak – ingyenes koncepció tervezés

A honlapja akkori verziója szerint az asztalosipari üzem tevékenységet (amely eredetileg szintén a „munkahely-teremtő program” részeként indult), Kovácsné Sorger Szilvia, vagyis, a Kovazor viszi. Csakhogy a céginformációk szerint a Kovazort 2015-ben felszámolták. Hab a tortán, hogy a honlapon prezentált referencia-bútordarabok között szerepelt egy bebútorozott konyha, amelyet egy külföldi weboldalról szedtek le, s amely SusaSerra  konyhai dizájn munkája.
A 2019 júliusi állás azonban már egy nagyon visszafogott honlapot mutat. A felületről eltűntek a neves partnerek, a kevésbé nevesek, mint Kovácsné és a Kovazor, de nem olvasható a cég „célja”, s az „Itt dolgozunk” sem.

Eközben a cégközlöny tájékoztatásából kiderül: a „Fővárosi Törvényszék Cégbírósága a (…) ShepherdTech Korlátolt Felelősségű Társaság (…) elnevezésű cég cégjegyzékében bejegyezte (törölte) az alábbi adatokat: 33. A végrehajtás adatai 33/1. A végrehajtás elrendelésének időpontja: 2019. május 15. (…) A végrehajtást elrendelő megnevezése: NAV Dél-budapesti Adó- és Vámigazgatósága Hátralékkezelési Osztály 2. Az értesítés (indítás) kiállításának időpontja: 2019. június 13. Bejegyzés kelte: 2019/06/13.”

Ugorjunk azonban még egy kicsit vissza a múltba.
2018. november 4-i posztjában Shepherd ígért egy kézikönyvet, amely „a napokban megy ki”. Ám a kézikönyvet  még november 19-én is hiába várták többen.
2018. nov. 19-én egy kommentelő kifakad: „Zoli, nov 4-re szerveztél egy összejövetelt, ahová több száz kilométerről utazunk páran. Minek is? Azóta???”
Shepherd szokásos arrogáns válasza: „A napokban kapjátok a munkatervet… de ha ott rosszul érezted magad, vagy nem értettél semmit, és ez jut eszedbe, szerintem mindegy mit küldök”.
Egy másik kommentelő: „Bocs Zoli, de párszor nekem is eszembe jutott, hogy lesz-e folytatása a Lurdy házban elhangzottaknak?”
Shepherd válasza neki is, és az előbb említett kommentelőnek: „Visszautaljam a pénzed?
2018. november 20.„Kis türelmet. A kézikönyv készül” – ígéri Shepherd.
Ám november 25-én bejelenti: „A civil közigazgatási rendszer és a Shepherd segít oldalakat megszüntetem”.
2018. november 30-án pedig már arról ír, hogy „Elindítottam a pártalapítás folyamatait.  (…) ha minden jól megy, akkor januárban alapítás és márciusra egy civil alapokra épített és civilek által üzemeltetett párt kezdi meg a szakmai munkát.”

2018. december 23-án pedig egy újabb hangzatos bejelentés: Puzsér és Karácsony mellett harmadikként indul a budapesti főpolgármesteri választáson. Kis akadály, hogy Juhásznak nem Budapesten van az állandó lakhelye. Ám a követői szerint ez bagatell, jelentkezzen be valahová. Hirtelen legális opcióvá vált az érdekből történő lakcímkártya-szerzés. Majd, jó szokása szerint, hamarosan elállt ettől a projekttől is.

2019 május 11., igazi MLM-es kilátásokkal „kecsegtet” Juhász posztjának szövege:„Belépsz a most induló politikai szervezetbe? Fizetnél tagdíjat? Dolgoznál velünk a Fidesz ellen heti öt percet? Válaszolj és KÜLDJ NEKEM ÜZENETET. (Otthon ülve tudsz segíteni)”
2019. május 13. „Adomány a szervezet alapításához, üzemeltetéséhez.” természetesen számlaszámmal.
Látszólag nem sokat kér, csupán havi 200 forintokat a "projekt" támogatóitól. De szorozzunk csak: a posztban megjelölt 1347 feliratkozóval számolva, az összesen 269 400 forint. Nem rossz nettó kereset egy hónapra. És hát, ismerve az embereket: ki az, aki csak 200 forintokat utalgat?
Eközben olyan kistelepülést is keres, amelyik „szívesen látná” őt „polgármester segítőjének, esetleg tanácsadójának vagy akár polgármesterének.
2019 júniusában Shepherd már nem a cikkünk elején említett írásával promótálja saját magát, hanem lépett egy szintet: Wikipedia szócikket írt saját magáról, és ezt osztotta ezerrel az oldalán.
Pechjére bejelentkezett a Wikipedia egyik, 14 éve ekként foglalatoskodó szerkesztője is, aki számos pontban kifogásolta Shepherd szócikkét. Hiányolta például az állítások FÜGGETLEN forrásokkal történő alátámasztását, illetve felszólította Juhászt, hogy amit nem lehet így alátámasztani, azt törölni kell a szócikkből. Kifogásolta, hogy Shepherd saját magáról írta a szócikket, miközben a Wikipédia egy enciklopédia, nem pedig az önreklám, a politikai propaganda helye.
Ugyanebben a hónapban Juhász arról számol be, hogy „közel száz fős szakmai csoportjuk” Balmazújvárosban is szervezkedik a képviselőtestület leváltására, azért, hogy a jelenlegi független polgármester – Hegedűs Péter – által vezetett civil képviselőtestület jöhessen létre.

Mint ígértem, Hegedűs Péterre még visszatérünk. Íme.
2019. március 29-én közgyűlést tartott Balmazújváros képviselő testülete, Hegedűs Péter polgármester vezetésével. Az ülésen több, építőipari beruházásokkal kapcsolatos, összesen többszázmilliós értékű pályázatról, illetve az ajánlattételre jogosultak köréről kellett döntést hoznia a testületnek.
A hazai viszonyokból kiindulva annyira nem is meglepő módon, mind a „Leromlott városi területek rehabilitációja Balmazújvárosban I-II.”, mind a „Piac és rekreációs park építése Balmazújvárosban” pályázati projektekben szerepelt a ShepherdTech Kft, mint potenciális ajánlattevő.
Vagyis Juhász Zoltán Shepherd, aki Hegedűs tanácsadójaként virított tavaly annak kampányában, az idén, Hegedűsnek köszönhetően, komoly közpénzek közelébe kerülhetett a cége által.

Ám mivel a képviselőtestület tisztában volt Shepherd és Hegedűs Péter munkakapcsolatával, nyilván kifogásolták Juhász (felesége nevén futó) cégének beemelését. Kétes múltja miatt egyébként ugyancsak kifogásolták a Berill Invest Kft. meghívását is.
Ám az igazán meglepő produkció csak ezután következett a testületi ülésen. Hegedűs ugyanis azon nyomban elállt a ShepherdTech meghívásától, mondván, „a gyanú árnyékát is elkerülendő”. Holott, Shepherd cégének a meghívása épp az ő javaslata volt. Ám eközben mindenáron próbálta elérni, hogy a Berill Invest a pályán maradhasson.
Emlékszünk, ki is szerepelt a ShepherdTech honlapján a cég partnerei között? Bizony, bizony, az a Berill Invest, amelynek Shepherdcége minden bizonnyal egyik alvállalkozója lehetett. Vagyis, ha nyer a Berill, akkor, akár juthat meló és pénz a pályázatból látszólag kiejtett Shepherdnek is.
A Berill Invest azonban Hegedűs erőlködése ellenére is kiesett. Versenyben maradt viszont a Szakóca. Igen. Ez a cég volt a ShepherdTech másik, a cég honlapján ugyancsak megnevezett partnere.




Ami az említett balmazújvárosi pályázatok jelenlegi állását illeti, mind a „Leromlott városi területek rehabilitációja I, II.”, mind a „Piac és rekreációs park építése Balmazújvárosban” c. projekt eredménytelen lett egyelőre, vagy azért, mert a benyújtott ajánlatok meghaladták a 75. § (4) bekezdésének megfelelően igazolt rendelkezésre álló anyagi fedezet összegét, vagy mert az ajánlattételi határidőben nem nyújtottak be legalább két ajánlatot.
Van még tehát remény, akár Shepherd cégének is, amelyik azért a jelek szerint nem áll túl rózsásan. Így lehet tehát a virtuális térben kapcsolatot építeni, és a 200 forintos, ki tudja mire elszámolt, elköltött adományoktól súlyos százmilliók közelébe jutni. Hogy ez mennyire erkölcsös? Az olvasó értékítéletére bízzuk. Cikkünk mindenesetre nem készült volna el, ha a szerzőit nem háborítja fel kisemberek, sokszor nélkülözők gátlástalan, cinikus becsapása és lehúzása.


(sárgával jelölt: a „projektek”)

szerző: Kis-Szabó Attila

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.